“Islom dini manbalari, aqidaviy maktablari va ularning xozirgi davrdagi ahamiyati”mavzusidagi ochiq darsi
“Islom dini manbalari, aqidaviy maktablari va ularning xozirgi davrdagi ahamiyati”mavzusidagi  ochiq darsi
2025-yil 17-mart kuni Arxitekura fakulteti  12-24 A guruhida 2-bino 227- xonada “Dinshunoslik” fanidan “Islom dini manbalari, aqidaviy maktablari va ularning xozirgi davrdagi ahamiyati” mavzusida ochiq dars bo‘lib o‘tdi. Ochiq darsda “O‘zbek tili va adabiyoti” kafedrasi mudiri, dotsent N.A.Aripova, v.b.dotsent N.S.Alimova, dotsent L.A.Xolmamatova, katta o’qituvchilar Ch.A.Azimova, R.Sh.Turdibekova, asistentlar SH.Q.Jo’rayev,  A.SH.Qurbonnazarov, F.SH.Sallayev, O.G.G’ulomov, G.SH. Yo’ldosheva, O.N. Fatoyevalar   tashrif buyurdilar. Ochiq dars seminar tarzida tashkil etilgan bo’lib,  guruh 5ga bo’linib, dastlab o’qituvchi tomonidan islom dinining shalkllanish tarixi, mazmun-mohiyati, qadriyatlari va islom dinining yurtimizga kirib kelishi davri va tarixi to’grisida ma’lumotlar berildi. Ochiq dars jarayonida talabalar tomonidan  dastlab, hadisshunos olimlar to’grisida ma’lumotlar berildi, o’zaro fikr almashildi. Ochiq dars jarayonining ikkinchi qismida guruhlarga berilgan tarqatma materiallar savolariga javob berildi, mavzuni  yaxshi o‘zlashtirilishi uchun to‘liq harakat qilindi. Shuningdek, kafedra o’qituvchilaridan SH.Q.Jo’rayev, O.G.G’ulomovlar mavzu yuzasidan o’z bilim va fikr-mulohazalarini bildirib o’tishdi. Dars jarayonida talabalarning barchasi faol ishtirok etishdi va o’zlarini qiziqtirgan savollariga javoblar olishdi. Ochiq dars qiziqarli va mazmunli otildi.