“Kitobxon yoshlar ligasi” onlayn kitobxonlik tanlovini e'lon qilamiz
Tanlov Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Talaba va oʻquvchilarning ijtimoiy faolligini oshirish markazi tomonidan har chorakda (yanvar-mart, aprel-iyun, iyul-sentabr, oktabr-dekabr oylarida) bir marotaba tashkil etiladi. Tanlovda Respublikamizdagi barcha (davlat, xorijiy, xususiy) oliy taʼlim muassasalarining bakalavriat va magistratura bosqichlarida tahsil olayotgan talabalar, shuningdek, kasbiy taʼlim muassasalari va akademik litsey oʻquvchilari ishtirok etishi mumkin.Tanlovda yuqori oʻrinlarni egallagan ishtirokchilar Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi tomonidan quyidagi tartibda taqdirlanadi: 1-oʻrin 1 nafar – Noutbuk (core i5) va I darajali diplom; 2-oʻrin 2 nafar – Smart televizor (43 dyumm) va II darajali diplom; 3-oʻrin 3 nafar – Planshet (6/128) va III darajali diplom; 4-oʻrin 4 nafar – Smartfon (6/128) va faxriy yorliq; 5-oʻrin 5 nafar – Smartfon (4/64) va faxriy yorliq.“Eng faol targʻibotchi” nominatsiyasi gʻoliblari quyidagicha taqdirlanadi: 1-oʻrin 1 nafar – Planshet (6/128) va I darajali diplom; 2-oʻrin 2 nafar – Smartfon (6/128) va II darajali diplom; 3-oʻrin 3 nafar – Smartfon (4/64) va III darajali diplom.Tanlovda faol ishtirok eting va oʻz bilim darajangizni sinovdan oʻtkazing. Nizom bilan tanishib chiqing.https://taqu.uz/storage/files/80_1-ilova%20Nizom%20-20250327164220.pdf
23
Qadriyatlaring boqiy boʻlsin, Navroʻz!
Toshkent arxitektura-qurilish universitetida ayni daqiqalarda Navroʻz umumxalq bayrami munosabati bilan "Qadriyatlaring boqiy boʻlsin, Navroʻz! bosh gʻoyasi asosida sumalak boʻlib oʻtmoqda. Yomgʻirli ob-havoga qaramasdan barcha universitet professor-oʻqituvchilari, xodimlari hamda talabalari oʻzbegimning milliy kuy-qoʻshiqlariga koʻtarinki kayfiyatda raqsga tushmoqdalar.
28
Toshkent arxitektura-qurilish universitetida rektor B.A. Tulaganov universitetda amalga oshirilayotgan islohotlar va dolzarb masalalar yuzasidan talabalar bilan ochiq muloqot o‘tkazdi
Uchrashuv davomida universitetning xalqaro hamkorlik aloqalari, talabalar uchun yaratilayotgan sharoitlar, ish bilan ta’minlash masalalari, sport va ijtimoiy faoliyat hamda universitetning asosiy maqsad va vazifalari muhokama qilindi. Shuningdek, ta’lim jarayonining xalqaro standartlarga mos ravishda takomillashtirilishi, talabalar uchun yangi imkoniyatlar yaratish masalalariga alohida e’tibor qaratildi. Tadbir yakunida talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollar bilan murojaat qilishdi va universitet rahbariyati ularning har biriga batafsil javob berdi.
35
Toshkent arxitektura-qurilish universiteti “Arxitektura yodgorliklari”, “Iqtisodiyot va ko‘chmas mulk” va “O‘zbek tili va adabiyoti” kafedra mudiri lavozimlariga qayta tanlov e’lon qiladi! Tanlovda qatnashish uchun arizalar e’lon chiqqan kundan boshlab bir oy ichida Yunusobod tumani, Yangi shahar ko‘chasi 9-uy, Bosh bino 601-xonada qabul qilinadi. Murojaat uchun telefonlar: +998 55 508 50 06, +998 99 813 05 17