Jamiyat falsafasi’’ mavzusida ochiq dars mashg’uloti o’tkazildi
2025-yil 19-mart kuni Muhandislik fakulteti 3-bino, 401-xonada  64-23 MMo’ guruhida katta oqituvchi Ch.A.Azimova tomonidan “Falsafa fanidan “Jamiyat falsafasi mavzusida ochiq dars mashg’uloti o’tkazildi. Ochiq darsda “Ozbek tili va adabiyoti kafedrasi mudiri, dotsent N.A.Aripova, dotsent. A.Nasridinov, dotsent L.A.Xalmamatova, katta oqituvchi R.Sh.Turdibekova, assistent A.Sh.Qurbonnazarov, assistent O.N.Fattoyeva, assistent G.Sh.Yuldasheva va guruh tyutori N.Sh.Xidoyatovalar tashrif buyurdilar. Ochiq dars yuqori saviyada tashkil etilgan bolib, dastlab oqituvchi va talabalar hamkorligida jamiyat tushunchasining mohiyati va uning  rivojlanish bosqichlari, jamiyat rivojlanishining iqtisodiy, siyosiy  va manaviy asoslari, Yangi  Oʻzbekiston Taraqqiyot  strategiyasi  va  yangilangan  Konstitutsiyaning  ijtimoiy  ong transformatsiyasiga  ta’siri, Oʻzbekistonda  “Yangi  maʼnaviy muhit  yaratish”  va “Maʼrifatli jamiyat” konsepsiyasi haqida ilmiy asoslangan ma’lumotlar berildi. Ochiq dars jarayonida talabalar tomonidan mavzu yaxshi ozlashtirilishi uchun toliq harakat qilindi. Shuningdek, talabalarning ham mavzu yuzasidan fikr-mulohazalarini organish maqsadida interfaol metodlar va mavzuga doir videoroliklardan unumli foydalanilib, topshiriqlar berildi. Qizg’in bahs-munozara shaklida  olib borilgan dars jarayonida talabalarning barchasi faol ishtirok etishdi va ozlarini qiziqtirgan savollariga javoblar olishdi.