“O’zbekistonda demokratik, fuqarolik jamiyati asoslarining shakllanishi, amalga oshirilgan siyosiy islohotlar” mavzusida ochiq dars bo‘lib o‘tdi
025-yil 14 mart kuni Muhandislik fakulteti  71-24 MT guruhida 3-bino 208 - xonada “O.zbekistonning eng yangi tarixi” fanidan “O’zbekistonda demokratik, fuqarolik jamiyati asoslarining shakllanishi, amalga oshirilgan siyosiy islohotlar” mavzusida ochiq dars bo‘lib o‘tdi. Talabalar guruhlarga bo’linib O’zbekistonda amalga oshirilayotgan demokratik islohotlarning ijobiy jihatlari, olib borilayotgan islohotlarga to’siq bo’layotgan unsurlar, mavjud muammolar va ularning yechimi bo’yicha o’z mulohazalarini bildirdilar. Fuqarolik jamiyatini qurishda siyosiy partiyalarning o’rni, Parlamentning qonunchilik faoliyati, Ijro hokimiyatining vazifalari, huquqiy demokratik davlat, erkin fuqarolik jamiyatini qurishda huquq-tartibot organlari va sud tizimidagi o’zgarishlar haqida bahs-munozara orqali  olgan bilimlarini yanada mustahkamladilar. Shuningdek, dars jarayonida interfaol dars metodlardan unumli foydalanilib, dars yakunida talabalarga topshiriqlar berildi. Dars jarayonida talabalarning barchasi faol ishtirok etishdi va o’zlarini qiziqtirgan savollariga javoblar olishdi. Ochiq dars mazmunli va samarali o’tdi.