Toshkent arxitektura-qurilish universiteti Qurilish fakulteti tyutorlari va talabalari bilan “Oʻzbekiston tarixi davlat muzeyi” hamda “Oʻzbekiston tasviriy san’at galereyasi”ga ekskursiya tashkil etildi
1879-yildan buyon faoliyat yuritib kelayotgan Oʻzbekiston tarixi davlat muzeyi 250 mingdan ortiq tarixiy buyum va artefaktlarni o‘zida jamlagan bo‘lib, qadimgi tosh asridan to hozirgi kungacha bo‘lgan davrni qamrab oladi. Talabalar muzey xodimlari tomonidan berilgan qiziqarli ma’lumotlarni tinglab, o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob oldilar. Shuningdek, Oʻzbekiston tasviriy san’at galereyasi mamlakatimizning boy madaniy merosini saqlash, o‘rganish va keng targ‘ib qilishga xizmat qiladi. Unda Oʻzbekiston rang-tasvir san’ati namunalari jamlangan bo‘lib, talabalar milliy san’atimizning tarixiy rivojlanishi bilan yaqindan tanishish imkoniga ega bo‘ldilar.