Toshkent arxitektura-qurilish universiteti “Qurilish mexanikasi va seysmik muxandislik” kafedrasi tomonidan “Buyuk kelajagimizni mard va olijanob xalqimiz bilan birga quramiz” mavzusida tadbir bo'lib o'tdi
Tadbirni kirish soʻzi bilan kafedrasi t.f.n., dotsent M.Nazarova ochib berdi. Shuningdek Mudofa vazirligi markaziy faxriylar kengashidan V.Radjabov, E.Talbabayev oʻz ma’ruzalarida murakkab “O‘tish” davridagi tarixiy voqealar to‘g‘risida yoshlarimizga gapirib, hozirgi davr qadriga yetish kerakligi va tinmay kitob o‘qib, o‘z bilimlarini muntazam oshirib borish lozimligi haqida va olgan bilim va hunarlarini yurtimiz ravnoqi va kelajagi uchun hissa qo‘shishlari haqida taʼkidlab oʻtdilar. Muloqot tarzida o‘tkazilgan uchrashuvda talabalar faol ishtirok etib, el nazaridagi bu insonlardan o‘zlari qiziqtirgan savollarga yetarlicha javob oldilar.