Toshkent arxitektura-qurilish universitetida “Ayolga ehtirom” haftaligi doirasida “Bahor gullaridan yaralgan ayol” nomli bayram tadbiri bo‘lib o‘tdi
Tadbirda universitet rektori B.Tulaganov soʻzga chiqib, avvalo yurtimizga tashrif buyurgan yasharish, yangilanish fasli boʻlgan bahor bayrami bilan barchani tabrikladi. Tabiatning uygʻonishi, yangi hayot nafasining ufurishi hayotimizga goʻzallik, qalblarimizga mehr-muhabbat olib kiruvchi ayollarimizning bayrami bilan hamohang. Shuningdek ushbu qutlugʻ ayyom “8-mart Xalqaro xotin-qizlar kuni” bayrami bilan universitet ayollar jamoasini, talaba qizlarimizni, shuningdek, yurtimizdagi barcha onalar, opa-singillarimizni chin dildan muborakbod etgan holda tadbirni ochib berdi. Bayram tadbirida elimizning sevimli san’atkorlari tomonidan ijro etilgan kuy-qo‘shiqlar, musiqiy chiqishlar va sahna ko‘rinishlari barchaga ko‘tarinki kayfiyat bag‘ishladi.