Toshkent arxitektura-qurilish universitetida PhD bitiruvchi doktorantlar bilan ilmiy va amaliy muhokamalarga bag‘ishlangan uchrashuv bo'lib o'tdi
Mazkur uchrashuv ilmiy izlanishlarning samaradorligini oshirish, doktorantlarga ilmiy-tadqiqot faoliyatida metodik ko‘mak berish hamda dissertatsiya himoyasi jarayonlarini muhokama qilish maqsadida o‘tkazildi. Uchrashuvda ilmiy ishlar bo‘yicha prorektor D. Mirjalilova hamda Oliy ilm-fan maktabi rahbari A. Metyakubov so‘zga chiqib, doktorantlarning ilmiy faoliyatiga oid dolzarb masalalar yuzasidan o‘z fikr-mulohazalarini bildirdilar. Tadbir davomida doktorantlarning dissertatsiya ishlari yuzasidan uchrayotgan muammolar atroflicha muhokama qilinib, ularni bartaraf etish bo‘yicha muhim tavsiyalar berildi. Shuningdek, yaqin kelajakda dissertatsiya himoyasiga tayyorlanayotgan yosh tadqiqotchilarga ilmiy-tahliliy yondashuvlarni chuqurroq o‘zlashtirish, ilmiy ishlarda xalqaro standartlarga mos yondashuvlarni qo‘llash hamda tadqiqot natijalarining amaliy ahamiyatini oshirish borasida qimmatli metodik ko‘rsatmalar taqdim etildi.