Mehmonlar “BYD Uzbekistan” va “ADM Jizzakh” korxonalari faoliyati bilan yaqindan tanishdilar
Hayʼat yigʻilishi aʼzolari ushbu korxonalarida boʻlib, ularda dual ta’lim tizimi asosida yo‘lga qo‘yilgan o‘quv jarayonini ko‘zdan kechirdilar. Bugungi kunda “BYD Uzbekistan Factory” yiliga 50 ming dona elektromobil ishlab chiqarish quvvatiga ega. Korxona Jizzax politexnika instituti bilan imzolangan hamkorlik memorandumi asosida malakali mutaxassislar tayyorlashni boshlab yuborgan. Dual ta’lim tizimi doirasida talabalar ishlab chiqarish jarayoni bilan bevosita tanishib, amaliy mashg‘ulotlarni o‘tash imkoniyatiga ega boʻldilar. Bundan tashqari, hamkorlik doirasida avtomobil qismlarini ishlab chiqarishni mahalliylashtirish darajasini oshirish, elektromobillarni mahalliy iqlim va yoʻl sharoitiga moslashtirish uchun muhandis va malakali texnik mutaxassislar tayyorlash, ilmiy tadqiqotlar natijalarini ishlab chiqarishga joriy etish, amaliyotga yoʻnaltirilgan tadqiqotlarga eʼtibor qaratish hamda ilmiy-amaliy loyihalarni moliyalashtirishni kengaytirish boʻyicha ishlar olib borildi.