Toshkent arxitektura-qurilish universitetida “Yashil makon” umummilliy loyihasi doirasida ko‘chat ekish aksiyasi tashkil etildi
15-mart kuni Toshkent arxitektura-qurilish universitetida “Yashil makon”umummilliy loyihasi doirasida ekologik targ‘ibot va obodonlashtirish ishlari amalga oshirildi. Tadbir davomida universitet hududida 300 ga yaqin mevali hamda manzarali daraxt ko‘chatlari ekilib, “Ziyolilar bog‘i” tashkil etildi. Mazkur tashabbus atrof-muhitni yanada yashil va ekologik toza hududga aylantirish, shuningdek, talabalar hamda professor-o‘qituvchilar uchun qulay muhit yaratish maqsadida tashkil etildi. Aksiya universitet jamoasi tomonidan keng qo‘llab-quvvatlanib, professor-o‘qituvchilar, talabalar hamda xodimlar faol ishtirok etdilar. Toshkent arxitektura-qurilish universiteti rahbariyati ushbu loyihaning universitet ekologik muhitini yaxshilashga qo‘shayotgan hissasini e’tirof etib, bunday xayrli tashabbuslar doimiy ravishda davom ettirilishini ma’lum qildi. Ko‘kalamzorlashtirish ishlari nafaqat tabiiy muhitni yaxshilashga, balki yosh avlodda ekologik madaniyatni shakllantirishga xizmat qiladi.