Yoshlar oʻrtasida kiberjinoyatchilikka qarshi kurashish va profilaktikasi tashkil etish
Toshkent arxitektura-qurilish universitetida Oʻzbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi akademiyasi magistratura tinglovchilari bilan “Yoshlar oʻrtasida kiberjinoyatchilikka qarshi kurashish va profilaktikasi tashkil etish” mavzusida tadbir boʻlib oʻtdi. Tadbir O'zbekiston Respublikasi IIV Akademiyasining magistratura yo'nalishi tinglovchisi podpolkovnik J.Samandarov, Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar prorektori S.Mardov, Yunusobod tumani IIO FMB XPB profilaktika katta inspektori kapitan A.Shodiyev, Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar boshqarmasi boshligʻi N.Kurbanova, tyutorlar hamda talaba-yoshlar tomonidan olib borildi.  Unda Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar prorektori S.Mardov soʻzga chiqib tadbirni ochib berdi va barchani ogohlikka chaqirdi. Ushbu targ'ibot tadbirini o'tkazishdan asosiy maqsad talabalar o'rtasida sodir etilayotgan axborot texnologiyalari sohasidagi jinoyatlar, bezorilik, huquqbuzarliklar va ularni oqibatlaridan ogohlikka chaqirishdan iborat. Podpolkovnik J.Samandarov  bu bo'yicha o'zining tavsiyalari bilan o'rtoqlashdi.