OTM rektorlari o'rtasida “Vazir kubogi” sport musobaqalari bo'lib o'tdi
OTM rektorlari o'rtasida  “Vazir kubogi” sport musobaqalari bo'lib o'tdi
Toshkent davlat Sharqshunoslik universiteti sport maydonlarida oliy ta’lim muassasalari rektorlari o‘rtasida “Vazir kubogi” sport musobaqalarining tantanali ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi, Sport vazirligi, Milliy Olimpiya qo‘mitasi hamda Milliy Paralimpiya qo‘mitasi rahbariyati, shuningdek, oliy ta’lim muassasalari rahbarlari ishtirok etdilar.
Musobaqalar doirasida Toshkent shahridagi barcha oliy ta’lim muassasalari rektorlari mini futbol, stol tennisi va shaxmat bo‘yicha bellashdilar.
Toshkent arxitektura-qurilish universiteti rektori v.v.b. Baxrom Tulaganov ham ushbu sport musobaqalarida faol ishtirok etdi.
“Vazir kubogi” oliy ta’lim muassasalari rahbarlari o‘rtasida sportni keng targ‘ib qilish, sog‘lom turmush tarzini qo‘llab-quvvatlash hamda jismoniy faollikni oshirish maqsadida tashkil etilgan.