Toshkent arxitektura-qurilish universiteti va“ToshkentboshplanLITI” DM hamda “SHAHAR QURILISH INVEST” IK hamkorligi
Toshkent arxitektura-qurilish universiteti “Bino va inshootlar qurilishi” kafedrasi va “ToshkentboshplanLITI” DM hamda “SHAHAR QURILISH INVEST” IK bilan hamkorlikda dual ta’limni tashkil etildi. Hamkorlikning asosiy maqsadi  oliy ta’limni ishlab chiqarish talablari asosida rivojlantirish, malakali kadrlar tayyorlash sifatini oshirish va fan hamda amaliyotni integratsiya qilishdir. Ushbu hamkorlik doirasida talabalar amaliy mashg‘ulotlarini “ToshkentboshplanLITI” DM va “SHAHAR QURILISH INVEST” IK da o‘tkazish hamda mutaxassislar tomonidan berilgan ma’lumotlar asosida amaliy bilim ko’nikmalarga ega bo’lishi rejalashtirilgan. Ilmiy-tadqiqot va innovatsion ishlanmalarni rivojlantirish eng ilg‘or xorijiy tajriba asosida o‘quv-metodik materiallar yaratish iqtidorli talabalarni ilmiy izlanishlarga jalb etish rejalashtirilgan.