Toshkent arxitektura-qurilish universitetida Germaniya Akademik Almashinuvi Xizmati (DAAD) lekotri Johanna Maier bilan talabalar uchrashuvi bo'lib o'tdi
Toshkent arxitektura-qurilish universitetida  Germaniya Akademik Almashinuvi Xizmati (DAAD) lekotri Johanna Maier bilan talabalar uchrashuvi bo'lib o'tdi
Uchrashuv davomida DAAD tashkiloti faoliyati, uning tomonidan taqdim etiladigan to‘liq stipendiyalar, hujjat topshirish talablari va muddatlari haqida batafsil ma’lumot berildi. Talabalar bilan qizg‘in muloqot va savol-javob bo‘lib o‘tdi. Shuningdek, TAQU talabalari nemis tilini o‘rganishlari uchun Gyote instituti tomonidan tashkil etilgan kurslarga taklif etildi. Uchrashuv yakunida Johanna Maier xonim DAAD – Nemis Akademik almashinuvi xizmati haqida tushunchani boyitishga, shuningdek, kelajakda Germaniya va O‘zbekiston universitetlari o‘rtasidagi almashinuv dasturlari hamda hamkorlikni rivojlantirishga qo‘shgan hissasi uchun tashakkurnoma bilan taqdirlandi.