Samiyeva Shaxnoza Xushvaqtovnaning (PhD) dissertatsiyasi muhokamasiga taklif etamiz
Samiyeva Shaxnoza Xushvaqtovnaning 05.09.01–“Qurilish konstruksiyalari, bino va inshootlar” ixtisosligi bo‘yicha “Binolarning zilzilaga chidamliligini baholash uchun himoyalovchi qurilmalar va seysmik ta’sirni hisoblash usullari hamda ularning matematik modellarini rivojlantirish” mavzusidagi falsafa doktori (PhD) dissertatsiyasining ilmiy seminari Toshkent arxitektura-qurilish universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi DSc.26/30.12.2019.T.11.01 raqamli Ilmiy kengashning 2024 yil 17 dekabr kuni soat 10:00 dagi majlisida bo'lib o'tadi. Manzil: 100011, Yunusobod tumani, Yangi shahar ko‘chasi 9-uy, 4-bino, 5-qavat majlislar zali Tel/faks: (99855) 508 02 95; (99855) 508 50 06, e-mail: devon@taqu.edu.uz.
63
Toshkent arxitektura-qurilish universiteti "Ma'rifat ulashib" loyihasida belgilangan Adiblar xiyobonida "Besh muhim tashabbus" doirasida Talabalar festivali bo'lib o'tdi
Toshkent arxitektura-qurilish universiteti "Maʼrifat ulashib" loyihasida belgilangan Adiblar xiyobonida "Besh muhim tashabbus" doirasida Talabalar festivali bo‘lib o‘tdi. Unda Zokirjon Xolmuhammad o‘g‘li Furqatning hayoti va ijodi o‘rganildi, talabalar tomonidan adibning sara asarlaridan g‘azallar, go‘zal kuy-qo‘shiqlar ijro etilib, tadbirni yuqori kayfiyatga olib chiqdi.
1-dekabr OITSga qarshi kurashish kuni munosabati bilan Toshkent arxitektura-qurilish universitetida "Biz OITSga qarshimiz" mavzusida davra suhbati bo'lib o'tdi. Unda Toshkent shahar OITSga qarshi kurashish markazi mutaxassisi D.Akromova, Qurilish fakulteti tyutorlari hamda talabalar ishtirok etdilar. Ushbu davra suhbati juda qizg'in savollarga boy bo'ldi. Talabalar o'zlarini qiziqtirgan barcha savollariga mutaxassis tomonidan ko'ngillari to'lgan holda javob oldilar.
Yunusov Shokir Mamatovichning (PhD) dissertatsiyasi muhokamasiga taklif etamiz
Yunusov Shokir Mamatovichning 18.00.02–Rayonlashtirish. Shaharsozlik. Qishloq turar joylarini rejalashtirish. Landshaft arxitekturasi. Bino va inshootlar arxitekturasi ixtisosligi bo‘yicha “Buxoro vohasida hovlili turarjoylar tipologiya va tendensiyasi” mavzusidagi arxitektura fanlari bo’yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiyasining himoyasi Toshkent arxitektura-qurilish universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi PhD.03/08.05.2024.A.11.02 raqamli Ilmiy kengashning 2024 yil 5 dekabr kuni soat 10:00 dagi majlisida bo‘lib o‘tadi.Manzil: 100194, Toshkent shahri, Yunusobod tumani Yangi shahar ko‘chasi, 9a uy. Kengash 4 bino 5-qavatida katta zalda boʻlib oʻtadi. Tel: (95) 019-77-00, e-mail: shuh_1977@mail.ru
Jo’raboyev Asilbek Tolibjon o’g’lining (PhD) dissertatsiyasi muhokamasiga taklif etamiz
Jo‘raboyev Asilbek Tolibjon o‘g‘lining 18.00.02–Rayonlashtirish. Shaharsozlik. Qishloq turar joylarini rejalashtirish. Landshaft arxitekturasi. Bino va inshootlar arxitekturasi ixtisosligi bo‘yicha “O‘zbekistonning tog‘li hududlarida rekreatsion maskanlarni tashkil etish tamoyillari (Farg‘ona viloyati misolida)” mavzusidagi arxitektura fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiyasining himoyasi Toshkent arxitektura-qurilish universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi PhD.03/08.05.2024.A.11.02 raqamli Ilmiy kengashning 2024 yil 6 dekabr kuni soat 10:00 dagi majlisida bo‘lib o‘tadi.Manzil: 100194, Toshkent shahri, Yunusobod tumani Yangi shahar ko’chasi, 9a uy. Kengash 4 bino 5-qavatida katta zalda bo‘lib o‘tadi. Tel: (95) 019-77-00, e-mail: shuh_1977@mail.ru