https://taqu.uz/storage/files/NT02722721-20250325175653.pdfhttps://taqu.uz/storage/files/4-ilova-20250326141015.pdf
Hurmatli professor-o‘qituvchilar, aziz talabalar, qadrli yurtdoshlar!
Tabiat uyg‘onib, yangi hayot nashidasi taralayotgan, qalblarga bahoriy shodlik va ezgulik bag‘ishlaydigan, xalqimizning milliy o‘zligining yorqin ramzi bo‘lgan Navro‘z bayrami bilan sizlarni chin qalbimdan tabriklayman! Navro‘z – bu faqatgina faslning almashinuvi emas. Bu – tinchlik va barqarorlik, mehr-oqibat va hamjihatlik, tabiat va inson uyg‘unligini o‘zida mujassam etgan, ming yillar davomida avlodlarimiz ruhiyatida chuqur iz qoldirib kelayotgan ulug‘ ayyomdir. Ushbu kun o‘zida ezgulik, saxovat, bunyodkorlik, yangilanish va hamjihatlik tamoyillarini mujassam etgani bilan har birimiz uchun qadrli va azizdir. Me’morchilik va qurilish ilmi Navro‘z falsafasi bilan uyg‘un biz yangi binolar, muhtasham inshootlar, yashash uchun qulay va zamonaviy shaharlar yaratishda hamisha bunyodkorlik ruhidan ilhom olamiz. Universitetimiz jamoasi bugungi kunda ilm-fan va amaliyotni uyg‘unlashtirib, xalqaro standartlar asosida ta’limni rivojlantirish, xorijiy hamkorlikni kengaytirish hamda zamonaviy arxitektura va qurilish sohasiga innovatsion yondashuvlarni joriy etish yo‘lida izchil harakat qilmoqda. Navro‘z – bizga xayrli niyatlar qilish, kelajakka yorug‘ umid bilan qarash, ko‘ngillarga ezgulik va mehr bag‘ishlash uchun berilgan imkoniyatdir. Shu bois, bugungi kunda biz Navro‘z ruhi bilan ilhomlanib, ilm-fan va ijodda yangi marralarni zabt etish, mustahkam bilim va fidokorona mehnat bilan yurtimiz taraqqiyotiga munosib hissa qo‘shishimiz kerak. Bu bahoriy bayram barchamizga baxt va baraka, oilalarimizga fayzu farovonlik, yurtimizga tinchlik va taraqqiyot olib kelsin! Yuragimiz Navro‘zdek musaffo, orzu-intilishlarimiz yuksak, maqsadlarimiz ulkan bo‘lsin!Navro‘zingiz muborak bo‘lsin!Hurmat bilanToshkent arxitektura-qurilish universiteti rektori B. A. Tulaganov.
Innovatsion rivojlanish agentligi direktori Toshkent arxitektura-qurilish niversitetiga tashrif buyurdi
Innovatsion Rivojlanish Agentligi direktori Rajabbayev Sharof Raximberdiyevich Toshkent arxitektura-qurilish universitetiga tashrif buyurdi. Tashrifdan maqsad – universitetning ilmiy, innovatsion va ta’lim sohasidagi imkoniyatlari hamda yaratilgan sharoitlar bilan tanishishdan iborat bo‘ldi. Universitet rektori Baxrom Tulaganov delegatsiya a’zolarini universitet bo‘ylab ekskursiya qildirib, oliygohning zamonaviy laboratoriyalari, o‘quv va tadqiqot infratuzilmasi hamda xalqaro standartlarga mos shart-sharoitlari haqida batafsil ma’lumot berdi. Tashrif davomida universitet va Innovatsion Rivojlanish Agentligi o‘rtasida kelgusidagi hamkorlik masalalari muhokama qilindi.