Toshkent arxitektura-qurilish universiteti Muhandislik fakulteti tyutori N.Xidoyatova hamda talabalar Milliy kino san'ati saroyida "Ochiq eshiklar kuni"ga bordilar
Unda Kinomatografiya agentligi buyurtmasiga asosan 2024-yilda ishlab chiqilgan "Odina" nomli film namoyish etildi. Filmda bitiruvchi sinfda tahsil olayotgan maktab o‘quvchilarining bir-biridan qiziq sarguzashtlari, ilk muhabbati, tanlovlardagi g‘oliblik uchun harakati va katta hayot ostonasidagi qiyinchiliklari aks etgan.
94
Unda Respublika Oila va xotin-qizlar qo‘mitasi huzuridagi “Oila va gender” ilmiy-tadqiqot instituti direktor o‘rinbosari, Respublika “Oqila ayollar” harakati yetakchisi, pedagogika fanlari doktori, professor Musurmanova Aynisa Musurmanovna ishtirok etdi. Muloqotda mamlakatimizda yosh avlodning bilimli, kasb-hunarli, hur fikrli bo‘lib voyaga yetishi uchun yaratilgan shart-sharoit, xotin-qizlarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash, jamiyatda gender tenglikni ta’minlash borasida amalga oshirilayotgan islohotlar haqida atroflicha so‘z yuritildi. Talaba-qizlar o‘zlarini qiziqtirgan savollariga javoblar olishdi.
66
Toshkent arxitektura-qurilish universitetida “Men giyohvandlikka qarshiman!" mavzusida adabiyot yoʻnalishi, tasviriy va amaliy san'at yoʻnalishi boʻyicha tanlov iqtidorli talaba-yoshlar o’rtasida bo‘lib o‘tdi
Hay'at a'zolari har bir ishtirokchining ijodiy ishlarini baholashda uning mazmuni, mantiqiy va badiiy ifodaviyligiga alohida e'tibor qaratishdi.Mazkur tanlovning adabiyot yo'nalishi natijalariga ko'ra quyidagilar g'olib deb topildi:Murodboyeva Gulshoda 28-23 guruh talabasi (insho)Ilyasov Muxammediyar 69-22 guruh talabasi (hikoya)Moyliyev Hasan 28-23 guruh talabasi (she'r) Tasviriy va amaliy san'at yo'nalishi natijalariga koʻra quyidagilar gʻolib deb topildi:1-oʻrin: Ergashaliyeva Soliha 3-24 guruh talabasi2-oʻrin: Muxtorjonova Gulsanam 8-24 guruh talabasi 2-oʻrin: Ushkunboyeva Samira 8-24 guruh talabasi 3-oʻrin: Satvaldiyeva Malika 2-19 guruh talabasi 3-oʻrin: Fayzullayev Husniddin 5-24 guruh talabasi 3-oʻrin: Urakov Doniyor 8-24 guruh talabasi.G’oliblarni muborakbod etamiz va biz siz bilan fahrlanamiz!Tanlovda ishtirok etgan barcha talabalarga Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar boshqarmasi o’z minnatdorchiligini bildiradi, shuningdek kelgusi tanlov va musobaqalarda barchani faol bo’lishga chaqiradi!