Toshkent arxitektura-qurilish universitetida OOO "GOLDEN HOUSE PROPERTY GROUP" kompaniyasi vakillari bilan navbatdagi hamkorlik uchrashuvi tashkil etildi. Uchrashuv davomida tomonlar yangi loyihalar, innovatsion g‘oyalar hamda zamonaviy binolarni loyihalash masalalarini muhokama qildilar.
Toshkent arxitektura-qurilish universitetida ustoz-shogird an'analari davom etmoqda
Toshkent arxitektura-qurilish universitetida “Ustoz-shogird” an'analari doirasida ochiq muloqot va davra suhbati tashkil etildi. Tadbirda “12-trest” AJ 2-son PМК (Ko‘chma mexanizatsiyalashgan kolonna) bosh muhandisi, ko‘p yillik ish tajribasiga ega mutaxassis Najmiddinov Jamshid Xotamovich ishtirok etdi. U hozirda mazkur trest hamda Faxriylar kengashi faxriysi Sh. Shoazizvoning shogirdi hisoblanadi. Suhbat davomida 2-son PMK tomonidan nafaqat Toshkent shahrida, balki O‘zbekiston Respublikasining turli hududlarida amalga oshirilgan yirik qurilish loyihalari haqida ma’lumot berildi.Jumladan:“Bunyodkor” stadioni qurilishi,Oliy Majlis Senati va Qonunchilik palatasi binosi,“Yangi Toshkent” loyihasi,Shuningdek, boshqa yirik infratuzilma va bino-inshootlar qurilishi.Shuningdek, ishtirokchilarga qurilish-montaj ishlarini bajarishda texnologik talablarga rioya etish, poydevor va yuk ko‘taruvchi konstruksiyalarni loyihalash hamda qurilish jarayonida xavfsizlikni ta’minlash borasida ma’lumotlar berildi.
72
Hurmatli talabalar, professor-o‘qituvchilar va universitet xodimlari!
Toshkent arxitektura-qurilish universiteti halollik, adolat va shaffoflik tamoyillariga sodiq holda korrupsiyaga qarshi kurashishda qat’iy pozitsiyada turadi. Shu maqsadda universitetimizda “Komplayens nazorat” tizimi joriy etilgan bo‘lib, u ta’lim jarayonida yuzaga kelishi mumkin bo‘lgan manfaatlar to‘qnashuvi, tamagirlik, poraxo‘rlik, vositachilik, firibgarlik, tanish-bilishchilik, mahalliychilik kabi korrupsion holatlarning oldini olish va ularning oldini olish uchun samarali choralar ko‘rishga xizmat qiladi.Universitet jamoasi barchani korrupsiyaga qarshi kurashda faol ishtirok etishga chaqiradi!Agar sizImtihon va nazorat ishlari davomida noqonuniy holatlarga duch kelsangiz;Bitiruv malakaviy ishi yoki boshqa akademik jarayonlarda noqonuniy talablar qo‘yilayotganini sezsangiz;Ta’lim jarayonida adolatsizlik yoki shaffoflik buzilishining guvohi bo‘lsangiz,bu haqida darhol xabar berishingizni so‘raymiz.Sizning murojaatingiz qat’iy maxfiylik asosida ko‘rib chiqiladi hamda har bir holat bo‘yicha tegishli choralar ko‘riladi.Murojaat uchun ishonch kanallari:https://t.me/taqu_corruption_botTelegram manzili: Havola (https://t.me/+BdbC_xxB_k9jMzZi)Elektron pochta: m.iskdjanov@taqu.uzIshonch telefoni: +998 55 508 03 14Unutmang! Adolatli va shaffof ta’lim muhitini yaratish har birimizning burchimizdir. Birgalikda korrupsiyaga qarshi kurashib, halol va pok kelajak sari intilaylik!
Joriy yilning 12-13-iyun kunlari Ashxobod shahrida Turkmaniston ilm-fani kuniga bagʻishlangan “Qudratli davlatning yangi uygʻonish davrida fan, texnika va innovatsion texnologiyalar” mavzusidagi xalqaro ilmiy konferensiya boʻlib oʻtishini e’lon qilamiz.Konferensiya bo‘yicha batafsil https://tsuull.uz/sites/default/files/25438_1.pdf
40
Toshkent arxitektura-qurilish universiteti va Knauf Xorijiy Korxonasining hamkorligi doirasida Innovatsion ta’lim va amaliy tajriba
Toshkent arxitektura-qurilish universiteti va “Knauf” xorijiy korxonasi o‘rtasidagi hamkorlik zamonaviy qurilish materiallari va texnologiyalarini o‘rgatishga yo‘naltirilgan innovatsion ta’lim hamda amaliy tajribalarni taqdim etish maqsadida yo‘lga qo‘yilgan. Mazkur hamkorlik doirasida TAQU konsultatsiya markazi hamda “KNAUF GIPS BUXORO” XK MCHJ axborot markazlari orqali talabalar sohadagi ilg‘or texnologiyalar bilan tanishish, nazariy bilimlarini amaliyotda mustahkamlash imkoniyatiga ega bo‘lmoqda. Shuningdek, Knauf tomonidan tashkil etilayotgan maxsus o‘quv kurslari va seminarlar talabalar bilimlarini kengaytirish hamda kasbiy ko‘nikmalarini rivojlantirishga xizmat qilmoqda.