hisobdor va keng ishtirokka asoslangan muassasalarni tashkil etish (keying
o‘rinlarda SDG 16 deb yuritiladi) deyiladi. Birlashgan Millatlar
Tashkiloti tomonidan 2015-yilda belgilangan 17 ta Barqaror rivojlanish
maqsadlaridan biridir.
BatafsilAyni daqiqalarda Toshkent Arxitektura-qurilish universitetining prorektorlari R.M. Xadjayev va D.Sh. Mirjalilova Yevropa Ittifoqining TEMPUS va Erasmus loyihalarining 30 yilligiga bag'ishlangan xalqaro konferensiyada ishtirok etmoqdalar.
BatafsilToshkent arxitektura-qurilish universiteti rektori B.A.Tulaganov Rossiya Federatsiyasining Moskva shahrida xizmat safarida bo‘lib turibdi.
Batafsil2025-yil 15-yanvarda Toshkent arxitektura-qurilish universiteti va "O‘zsanoatqurilishmateriallari" uyushmasi rahbariyati va mutaxassislari ishtirokida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
BatafsilRektor va yoshlar uchrashuvi
BatafsilToshkent arxitektura-qurilish universiteti rahbariyati "TASHGIPROGOR" AJ bilan hamkorlik masalalarini muhokama qilish maqsadida uchrashuv bo'lib o'tdi.
BatafsilUniversiteti rektori v.v.b B. Tulaganov boshchiligidagi delegatsiya TIQXMMI Milliy tadqiqot universitetiga tashrif buyurdi
Toshkent arxitektura-qurilish universiteti rektoriv.v.b B. Tulaganov boshchiligidagi delegatsiya TIQXMMI Milliy tadqiqot u...
BatafsilToshkent arxitektura-qurilish universitetida rektor v.v.b. B.Tulaganovning tayanch doktorantlar va doktorantlar bilan uchrashuvi bo'lib o'tdi.